Minutę temu użytkownik d************h@i*************r.katowice.pl zarezerwował salę w miejsowości Katowice
BLOG SPOTELLO

Coworking Now 2019 Spotkajmy się na III edycji

08 marca 2019

O4 coworking jako pierwsi w Polsce postanowili przyjrzeć się polskiej strefie coworkingowej – pierwszy raport o polskich coworkingach stworzony został przez O4 w 2018 roku. „Ciekawiła nas przede wszystkim specyfika kulturowa, ekonomiczna i społeczna polskich coworkingów i porównanie jej z danymi globalnymi. Badaliśmy to, czy – tak jak ma to miejsce na całym świecie – przestrzenie coworkingowe w Polsce zarabiają, rozwijają się i czy skutecznie podchodzą do rozwijania biznesu swoich coworkerów.” – wspomina Katarzyna Bobińska, marketing manager z O4 Coworking.

 

o4 2.jpg (79 KB)

 

Ostatni rok był dla polskiej strefy coworkingowej przełomowy – najwięksi światowi gracze otworzyli w Polsce swoje coworkingi, izraelska globalna platforma online dla coworkingów weszła na polski rynek, agenci nieruchomości zrozumieli, że coworkingi są niezwykle korzystne dla ich biznesu, coraz więcej małych firm i freelancerów zdecydowało się właśnie na taki rodzaj pracy. Z drugiej strony – spora część coworkingów nie zarabia i się zamknęła. Przy tegorocznym badaniu O4 postanowiło zrobić krok dalej – zbadano nie tylko coworkingi przez pryzmat operatorów, ale również freelancerów i ich potrzeby, coworkerów i to, czy rzeczywiście coworking wzmacnia ich biznes, a także przyjrzano się dużym firmom i korporacjom, aby sprawdzić ich korelacje z przestrzeniami coworkingowymi. Szczegółowe wyniki badania będziemy zostaną zaprezentowane podczas konferencji Coworking Now – 4-5 kwietnia w Gdańsku.

 

COWORKING NOW2.jpg (31 KB)

 

Skąd pomysł na taką konferencję? Coworkingi w Polsce znajdują się na początku drogi – mieści się tu około 200 przestrzeni coworkingowych – spora ich część to typowe przestrzenie biurowe, bez „coworkingowego” zaplecza, przez co agenci nieruchomości i freelancerzy, nie widzą potrzeby współpracy z takim miejscem. Na szczęście jest też spora część coworkingów, które stawiają przede wszystkim na rozwój biznesu, sieciowanie.

Organizując konferencję mamy dwa cele – pierwszy, to zintegrować społeczność coworkingów w Polsce, które chcą ze sobą współpracować i rozwijać ruch coworkingowy, pokazywać jak coworkingi mogą funkcjonować, a drugi to pokazać freelancerom, mikro i małym przedsiębiorstwom, właścicielom nieruchomości i działom HR – że z coworkingiem można współpracować na wiele różnych sposobów, z ogromną korzyścią dla obu stron.

 

o4 1.jpg (78 KB)

 

Podczas Coworking Now skupimy się na relacjach w środowisku pracy, budowaniu zaangażowania, efektywnej sprzedaży i networkingu – wartościach, które owocują realnymi biznesami. Na konferencję sprowadzono wybitnych specjalistów z całego świata. Naszą konferencję kierujemy nie tylko do coworkingów. Jest ona idealna dla działów HR i marketingu, a także dla agentów nieruchomości. Ponieważ każda z tych grup może osiągnąć ogromne korzyści dzięki współpracy z coworkingiem. 2 dni wykładów przepełnionych wiedzą, 100 uczestników z całego świata, przedstawiciele coworkingów, urzędów miast, działów HR i marketingu, agentów nieruchomości – w jednym miejscu! Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.coworkingnow.eu.

 

www logo pol1.jpg (38 KB)

O autorze:
O4 Coworking
Jesteśmy idealną przestrzenią dla freelancerów, małych firm i start-upów.

Masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia? 

Zwiększ swój zasięg publikując na naszym blogu.

Publikuj bezpłatnie