BLOG SPOTELLO

Grupa ODiTK - doradztwo i szkolenia

07 listopada 2019

Zapraszamy do lektury wywiadu z Klaudią Kilińską - koordynatorką projektów marketingowych Grupy ODiTK

 

Współpracując z daną firmą opieracie się na trzech punktach: diagnozy, realizacji i wdrożenia. W jaki sposób diagnozujecie potrzeby potencjalnych klientów?

Staramy się jak najlepiej zrozumieć wyzwanie, przed którym stoi klient oraz uwarunkowania jego biznesu. Chcemy jednocześnie, żeby etap diagnozy był jedynie na tyle duży, na ile jest potrzebny. Szanując czas klienta dopasowujemy różne metody: focus grupy, wywiady ustrukturyzowane, badania kwestionariuszowe on-line lub warsztaty koncentrujące. To, na którą metodę się zdecydujemy ustalamy wspólnie, dopasowując ją do ram danego projektu.

 

Przedsięwzięcia nie są organizowane przez jednostkę, lecz przez cały zespół projektowy. Kto wchodzi w jego skład?

Osią zespołu są eksperci: konsultanci i trenerzy. Ale równie ważne jest działanie koordynatorów, którzy dbają o płynną realizację projektu. 

 

W jaki sposób upewniacie się, że wdrożenie zostało zakończone pomyślnie i pracownicy będą z niego korzystać również po zakończeniu współpracy?

Realizując projekty od początku myślimy o tym, jak zabezpieczyć ich życie po zakończeniu naszego wsparcia. Dążymy do tego, aby tworzone przez nas narzędzia były przyjazne i dzięki temu proste do zastosowania w codzienności biznesowej, w której deadliny i zadania potrafią narzucać bardzo duże tempo pracy. W naszych programach rozwojowych firmy znajdą również dużo działań wspierających konsumowanie nowej wiedzy. Po szkoleniu zazwyczaj pojawia się etap eksperymentowania: „Jak poradzę sobie w nowej rzeczywistości? Jak skorzystam z nowych umiejętności?”. Nie zostawiamy uczestników samych. Oferujemy im konsultacje lub warsztaty Action Learning, podczas których omawiamy, jak zacząć stosować nowe zachowania, które nowe praktyki będą kluczowe i jak zaplanować wdrożenie zmiany.

 

two-women-in-front-of-dry-erase-board-1181533.jpg (2.72 MB)

 

Jak długo trwa cały proces – począwszy od diagnozy aż po wdrożenie?

To zależy od tego, na jakie potrzeby ma odpowiedzieć dany proces rozwojowy. Zatem nie ma w tej kwestii reguły. Realizujemy wiele projektów u wielu klientów, ale każdy traktujemy indywidualnie. Nie działamy rutynowo. I jesteśmy z tego dumni.

 

Na co powinna przygotować się firma, która decyduje się na współpracę z Wami?

Na ważne pytania. Każdą współpracę rozpoczynamy od poznania klienta. Wtedy możemy ustalić, czego potrzebuje i opracować rozwiązanie, które będzie zgodne z jego kulturą organizacyjną i zagości w niej na stałe. 

 

Poza ofertą dla firm, ODITK proponuje również szkolenia otwarte. Komu są one dedykowane? Czy obejmują podobny zakres, co oferta kierowana dla firm?

Nasze szkolenia otwarte są skierowane zarówno do osób indywidualnych, które chcą rozwijać swoje kompetencje, jak i do organizacji, które w danym momencie potrzebują wzmocnić kompetencje konkretnego członka zespołu. Szkolenia otwarte realizujemy z obszarów: umiejętności menadżerskie, project management, TRIZ, Design for Assembly, BIM, a także komunikacja i wystąpienia publiczne.  

 

Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego to firma z wieloletnim doświadczeniem. Pracuje dla Was rzesza trenerów, coachów oraz konsultantów. Co sprawia, że pomimo tak licznego personelu, Wasze metody pozostają innowacyjne i wielu klientów decyduje się na współpracę z Wami?

Uczymy innych, ale uczymy też siebie nawzajem. Lubimy dzielić się wiedzą i wzajemnie inspirować. Zderzenie perspektyw powoduje, że rodzą się nowe pomysły i powstają innowacyjne rozwiązania. To stanowi wartość, za którą cenią nas klienci. 

 

architect-composition-data-demonstration-313691.jpg (1.89 MB)

 

Co oferuje Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego w przeciwieństwie do innych firm szkoleniowych, obecnych na rynku?

Kompleksowość. Mamy najszerszą na rynku ofertę usług rozwojowych, dzięki czemu możemy odpowiadać na różne potrzeby naszych klientów. Realizujemy działania rozwojowe z zakresu: programy rozwoju menadżerów, programy rozwoju sprzedaży i obsługi klienta, efektywność zespołowa i osobista, project management, rozwój innowacyjności, produkcja, Building Information Modeling, przez prawo i finanse, aż po doradztwo strategiczne i doradztwo HR. 

Warto również wspomnieć, że mamy najdłuższe doświadczenie na runku usług rozwojowych – nasza firma powstała blisko 40 lat temu i była pierwszą firmą szkoleniową w Polsce (był to właśnie Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego Spółdzielnia. Dziś w ramach naszej marki GRUPA ODITK funkcjonują jeszcze dwa podmioty: ODITK Szkolenia Sp. z o.o. oraz ODITK Consulting Sp. o.o.).

 

Rozmawiała: Karolina Nowak 

O autorze:
Grupa ODiTK
Jesteśmy firmą szkoleniowo-doradczą z najdłuższym doświadczeniem na polskim rynku usług rozwojowych. Wspieramy rozwój poprzez odpowiednio dobrane działania: szkolenia, doradztwo, coaching i rozwiązania e-learningowe.

Masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia? 

Zwiększ swój zasięg publikując na naszym blogu.

Publikuj bezpłatnie