BLOG SPOTELLO

Najatrakcyjniejsze miasta do organizacji spotkań i zwiedzania

28 września 2018

Większość organizatorów szkoleń podczas wybierania lokalizacji swoich spotkań bierze pod uwagę przede wszystkim takie czynniki, jak cena, liczba osób chętnych do udziału w spotkaniu (jeżeli jest to szkolenie otwarte) i odległość od środków komunikacji miejskiej. Wybór miasta pod kątem jego atrakcyjności spada zwykle na ostatnie pozycje w liście priorytetów.

Dla tych, którzy po udanym spotkaniu chcieliby odkryć lokalne atrakcje i zwiedzić zabytki architektury, przedstawiamy listę pięciu miast, w których warto zorganizować lub przyjechać na szkolenie:

 

1. Kraków

 

Kraków.jpg (287 KB)

 

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków jest jednym z miast Polski, które koniecznie warto odwiedzić choćby raz. W 2007r. agencja Orbitz przyznała stolicy Małopolski tytuł najmodniejszego miasta świata. Każdego roku do Krakowa przyjeżdżają miliony turystów z całego świata. Jak podaje Gazeta Krakowska, w 2016r. była to rekordowa liczba 12 mln.

Oprócz wysokich walorów turystycznych Kraków stanowi także popularne lokalizację do organizacji konferencji i szkoleń. W 2010 roku w stolicy Małopolski odbyło się przeszło 7 tysięcy spotkań, co stanowiło wówczas 40% wszystkich wydarzeń organizowanych w kraju.

W Krakowie można znaleźć i zarezerwować duże pomieszczenia konferencyjne i kongresowe (główne dzięki rozwojowi reprezentatywnych centrów konferencyjnych w ostatnich latach), jak i małe oraz średnie sale szkoleniowe.

Tutaj wyszukasz i zarezerwujesz sale szkoleniowe w Krakowie.

 

2. Gdańsk

 

Gdańsk.jpg (281 KB)

 

Gdańsk od wielu lat stanowi ważny ośrodek biznesowy i kulturalny w północnej Polsce. Pomimo faktu, że prawie całe historyczne śródmieście musiało być odbudowywane po II Wojnie Światowej, Gdańsk wciąż jest jednym z najbogatszych miast w kraju pod względem liczby zabytków. Stolica województwa pomorskiego jest także popularnym miejscem organizacji dużych konferencji. Co roku odbywają się tu największe na świecie targi bursztynu pod nazwą Amberif.

Tutaj wyszukasz i zarezerwujesz sale szkoleniowe w Gdańsku.

 

3. Wrocław

 

Wrocław.jpg (252 KB)

 

Wrocław - stolica Dolnego Śląska - jest czwartym miastem pod względem liczby ludności w Polsce. Został także sklasyfikowany przez think tank Globalization and World Cities Research Network jako metropolia globalna. Miasto ze względu na swą wielonarodowościową historię stanowi jeden z najważniejszych ośrodków kulturowych Polski.

We Wrocławiu znajduje się największe skupisko zabytkowych kamienic, wybudowanych w różnych epokach historycznych. Można tu także zwiedzić Halę Stulecia, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wrocław posiada rozbudowaną bazę obiektów szkoleniowych i konferencyjnych, przez co nie jest trudno znaleźć odpowiednią salę na potrzeby spotkania. W mieście funkcjonuje ponad 70 firm z sektora MICE oraz liczne firmy coworkingowe, zlokalizowane w niedalekiej odległości od śródmieścia.

Tutaj wyszukasz i zarezerwujesz sale szkoleniowe we Wrocławiu.

 

4. Opole

 

Opole.jpg (168 KB)

 

Opole - jedno z najstarszych miast w Polsce - współcześnie kojarzone jest głównie z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej. Warto jednak odwiedzić miasto nad Odrą nie tylko ze względu na aleję gwiazd, ale też liczne zabytki i urokliwe tereny zielone na wyspach rzecznych.

Tutaj wyszukasz i zarezerwujesz sale szkoleniowe w Opolu.

 

5. Toruń

 

Toruń.jpg (145 KB)

 

Słynie nie tylko z pierników. Toruń jest trzecim miastem z niniejszej listy (po Krakowie i Wrocławiu), które posiada zabytek wpisany na listę UNESCO. Jest nim średniowieczny zespół miejski, który co roku odwiedza ponad 2 miliony turystów.

Miasto jest także atrakcyjną destynacją dla turystyki biznesowej oraz organizacji konferencji i spotkań, głównie ze względu na bogatą bazę hoteli oraz centrów kongresowych.

Tutaj wyszukasz i zarezerwujesz sale szkoleniowe w Toruniu.

O autorze:
Artykuły Spotello
Poznaj nasze artykuły o salach szkoleniowych i nie tylko. Tutaj znajdziesz nowości i porady, pomocne przy rezerwowaniu pomieszczeń i organizacji wydarzeń.

Masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia? 

Zwiększ swój zasięg publikując na naszym blogu.

Publikuj bezpłatnie