BLOG SPOTELLO

Tanie sale szkoleniowe we Wrocławiu

17 października 2018

Wynajem sali na szkolenie nie jest łatwym wyborem - szczególnie, jeśli nie reprezentujesz firmy z milionowymi obrotami. Nikt nie chce przepłacić ani też wynająć czegoś taniego, lecz nie spełniającego oczekiwań.

Jako osoba w branży od kilkunastu lat, podpowiem Ci coś ważnego. Tanie sale do wynajęcia są w każdym większym mieście, jednak łatwo ich nie znajdziesz. Dlaczego? Ponieważ ich wynajem jest zazwyczaj jedynie dodatkiem do innej, głównej działalności, którą prowadzi dana firma. Nie ma więc nikogo, kto by je aktywnie promował. Gdyby można było je bez problemu znaleźć w popularnych wyszukiwarkach internetowych, jak np. google, ich ceny szybko by wzrosły. Gdzie w takim razie możemy na nie trafić? Zacznijmy od początku.

 

Od czego zacząć gdy szukasz taniej sali

 

Aby wiedzieć, która sala jest tania, musisz najpierw zorientować się w cenach dla danego miasta. Ceny znacznie się różnią w zależności od wielu czynników. Warszawa jako stolica jest oczywiście najdroższa, niemniej cena zależy też w dużym stopniu od podaży sal na danym rynku lokalnym. Gdy jest ich mało - stawki idą w górę. Aby poznać ceny dla danego miasta, warto posłużyć się wyszukiwarką i porównywarką cen Spotello.pl. Stworzyliśmy to narzędzie z myślą właśnie o kimś takim jak Ty. To pierwszy krok - zorientuj się, jakie są w danym mieście ceny. To pozwoli Ci uniknąć nieuczciwych praktyk marketingowych w stylu: 100 zł za godzinę małej salki w centrum Wrocławia to naprawdę rzadka okazja.

 

Porównaj oferty kateringu

 

ofera kateringowa wrocław.jpg (188 KB) 

Jeśli planujesz skorzystanie z kateringu, zmień nieco optykę. Nie szukasz taniej sali szkoleniowej ale taniej OFERTY: sala + katering. Nasze narzędzie pozwoli Ci łatwo wykluczyć oferty-pułapki, czyli firmy, w których masz okazyjną cenę za salę, po czym przepłacasz za katering. Aby porównać oferty kompleksowo ( z kateringiem oraz dostępnym wyposażeniem), wybierz w filtrach na górze strony katering i odhacz interesującą Cię opcję. Nie jest ich wiele, ale zupełnie wystarczą do zorientowania się gdzie jest drogo, a gdzie tanio.

 

Gdy znamy już niskie stawki dla danego miasta

 

spotello wrocław.jpg (95 KB) 

Jeżeli udało Ci się już zorientować w poziomie stawek, czas na znalezienie odpowiedniej sali. Jeśli wykorzystałeś Spotello do porównania cen, właściwie całą robotę masz za sobą. Najtańsze sale znajdziesz na samej górze wyników. Co wybrać? Garść porad:

  1. Tanie sale to zazwyczaj te oferty, o których marketing nikt nie dba. Z różnych powodów. Mogą być przy instytucjach publicznych (i pani Basi się nie chce), właściciel może nie mieć na to czasu (pojedyncze salki) lub nikt nie wie, jak się za to zabrać. Czymś, co je łączy, są zazwyczaj niezbyt zachęcające fotografie. Niech Cię to nie zraża. Sprawdź dokładnie, co jest na zdjęciu - bardzo możliwe, że szaro-bure pomieszczenie ze zdjęcia to w rzeczywistości świetnie wyposażona i porządna sala.
  2. Przeglądaj dokładnie oferty. Dobre i tanie sale pomieszane są z pomieszczeniami po prostu kiepskimi. Co pomoże je rozróżnić? Po pierwsze -  lokalizacja. Sprawdź ją dokładnie - szczególnie wtedy, gdy wynajmujesz salę w niezbyt znanym Ci mieście. Po drugie - zdjęcia. Zarówno sal jak i budynku. Przyjrzyj się bardzo dokładnie, co na nich widać. Po trzecie - metraż. Po czwarte -  sprawdź, jak salę oceniali inni klienci.
  3. Jeśli nadal masz wątpliwości, połącz się z konsultantem z portalu. Może są jakieś istotne powody dla niskiej ceny, których nie widać na pierwszy rzut oka.

 

Możesz zastanawiać się, czy aby na pewno na portalu są te wszystkie najtańsze sale. Bo ‘najtańsze na Spotello.pl’ nie muszą wcale oznaczać najtańszych sal we Wrocławiu. Masz rację. Nie wszystkie sale znajdą się na portalu. Warto jednak zadać sobie pytanie, dlaczego.

Zajmujemy się wynajmem sal od lat. Przygotowując ofertę na portal zwracamy się do wszystkich firm z salami do wynajęcia, jakie uda się nam znaleźć. Nasza oferta dla właścicieli tanich sal jest bardzo korzystna - nic nie płacą za obecność na portalu, a to najlepszy sposób na zdobycie nowych klientów.

Dlaczego część firm się na to nie decyduje? Powodów jest wiele, niemniej w większości sprowadzają się do trzech podstawowych:

  • - nie chce im się,
  • - wynajmujący jest na bakier z nowymi technologiami typu zamówienie online,
  • - nie możemy się z nimi normalnie porozumieć.

 

Szczególnie ten trzeci przypadek to dla nas ważny sygnał ostrzegawczy. Jeśli pojawi się jakikolwiek problem, próba rozwiązania go może łatwo zamienić się w koszmar. Natomiast pierwszy z wymienionych powodów też nie wróży zbyt dobrze. Jeśli nikomu nie zależy na sprzedaży sali, wynajmy w takich miejscach mogą być ryzykowne. Skoro klient nie jest najważniejszy, można spodziewać się kłopotów  - od braku papieru w toalecie po czekanie przed zamkniętymi drzwiami, bo spóźnienie to rzecz ludzka. O ile organizowane przez nas wydarzenie nie jest spotkaniem znajomych na luźną pogawędkę, lepiej nie ryzykować takiego scenariusza.

 

Reklamacje

 

Warto też mieć świadomość pewnej przewagi rezerwacji przez ogólnopolski portal nad rezerwacją w miejscu, gdzie wynajem sal nie jest istotną częścią działalności. Sale zawsze obsługują ludzie. A tam gdzie pracują ludzie, zdarzają się pomyłki i przeoczenia. Szczególnie wtedy, gdy sale nie są wynajmowane często. A to pomieszczenie będzie źle przygotowane, a to zabraknie kabla do rzutnika, a to ciastka będą nieświeże... Zdarza się to nawet najlepszym firmom. To błędy, po których możesz spodziewać się uznania reklamacji usługi.

Gdy rezerwujesz bezpośrednio, nie masz nikogo, kto pomógłby rozstrzygnąć zasadność Twoich roszczeń - co sprowadza się do tego, że jeśli wynajmujący nie uzna łaskawie Twoich zarzutów, w zasadzie nie masz do kogo się z tym zwrócić. Raczej nie pójdziesz do sądu z taką sprawą. Rezerwacja przez portal w znacznie większym stopniu zobowiązuje właściciela sali do fair-play. W przypadku reklamacji przykładamy duża wagę do wysłuchania zdania obydwu stron, aby nikt nie był poszkodowany. Jeśli nie rezerwujesz w imieniu wielkiej firmy organizującej wiele wydarzeń, prawdopodobieństwo zignorowania Twojej reklamacji przez wynajmującego jest znacznie większe, niż skargi płynącej od nas jako portalu, z którego ma wiele zleceń.

 

Przy okazji dobra rada - gdy tylko coś jest nie tak - dokumentuj! Zrobienie kilku fotografii zaoszczędzi Ci potem sporo czasu i nerwów. Ze zdjęciem, pokazującym czarno na białym krytyczne zaniedbanie znacznie trudniej dyskutować.

 

 

O autorze:
Andrzej Szufa
Współwłaściciel firmy ARCHEION, od 12 lat w branży MICE.

Masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia? 

Zwiększ swój zasięg publikując na naszym blogu.

Publikuj bezpłatnie