BLOG SPOTELLO

VIII Konferencja Trenersko-Coachingowa PROFECTUS - podsumowanie

14 czerwca 2019

W ubiegły weekend, 8 i 9 czerwca, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyła się ósma edycja Konferencji Trenersko-Coachingowej „Profectus”. Tematem przewodnim wydarzenia było poszukiwanie prawdy o własnym przywództwie, czyli innymi słowy: refleksja na temat sylwetki współczesnego lidera, jego pozycji w firmie oraz tego, jakie działania wprowadzić, aby współczesny lider miał możliwość działać skuteczniej.

Podczas dwóch dni konferencji odbyło się osiem wykładów oraz dwie sesje warsztatowe. W roli prelegentów wystąpili między innymi:

Dr Maciej Świeży z wykładem pt. Profesjonalna niewiedza: coachingowe podejście do przywództwa w odpowiedzi na wyzwania przyszłości, w którym opowiedział o roli lidera na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, ze szczególnym uwzględnieniem zachodzących zmian technologicznych, wskutek których zmianie ulegnie również model zarządzania. Jak do tego wykorzystać podejście coachingowe? Na to pytanie odpowiedział Maciej Świeży podczas swojego wykładu.

profek2.JPG (99 KB)

Kasia Malinowska z warsztatem pt. Wewnętrzna siła, odporność emocjonalna i pewność siebie – kompetencje przyszłości. Podczas czterogodzinnego szkolenia, Kasia Malinowska pokazywała, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, elastycznie reagować na stresujące sytuacje oraz, jak budować pewność siebie. Ponadto, przygotowała zestaw ćwiczeń, który można wykonywać samodzielnie.

Joanna Sadzik z wykładem pt. Od bycia szefem do bycia liderem w praktyce, podczas którego opowiedziała o swojej drodze od bycia szefem jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce do bycia liderem 14 tysięcy wolontariuszy i osób pracujących w stowarzyszeniu WIOSNA.

profek3.JPG (94 KB)

Sylwia Myszka-Szyszka z warsztatem pt. Open Space Technology – jak efektywnie pracować z dużymi grupami. Open Space Technology to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które pragną w aktywizujący sposób tworzyć innowacje w firmie lub konfrontować się z obecnymi w organizacji problemami. Dzięki temu szkoleniu, managerowie, team liderzy, facylitatorzy i konsultanci nie tylko doświadczyli metody Open Space, ale i dowiedzieli się, jak i kiedy wykorzystać ją w organizacji.

Kolejnym interesującym punktem wydarzenia był networking, podczas którego uczestnicy konferencji mieli okazję w przyjaznych warunkach poszerzyć swoją sieć kontaktów. Moderatorem networkingu był Krzysztof Mrzygłód – networker i interim manager.

Nie wolno zapomnieć o panelu dyskusyjnym – spotkaniu, na które zostali zaproszeni: Iwona Sołtysińska, Tomasz Wojciech Niesłuchowski, Mariusz Mituś oraz Renata Danielewicz. Podczas panelu dyskusyjnego, goście wspólnie zastanawiali się nad odpowiedziami na następujące pytania: kim jest autentyczny przywódca? Z jakim wyzwaniem musi się mierzyć? Co może zyskać? Jakie ryzyko ponosi? W roli moderatora panelu dyskusyjnego wystąpił dr Jacek Kozłowski.

profek4.JPG (96 KB)

Nie zabrakło również konkursów oraz Meet & Talk – nieoficjalnego spotkania po pierwszym dniu konferencji, którego celem było zintegrowanie prelegentów oraz uczestników biernych wydarzenia.

VIII edycja Konferencji Trenersko-Coachingowej Profectus dobiegła już końca. W ciągu tych dwóch dni, każdy z uczestników miał okazję uczestniczyć w wielu interesujących punktach programu. Ciekawe wykłady i duży wybór warsztatów sprawił, że każdy mógł poszerzyć swoją wiedzę w zakresie, który jest dla niego najistotniejszy.

Do zobaczenia za rok!

Projekt bez tytułu.jpg (107 KB)

O autorze:
Konferencja Profectus
Wydarzenie to jest adresowane do profesjonalnych trenerów, coachów, facylitatorów, mentorów, ekspertów HR i managerów oraz wszystkich pasjonatów, którzy chcą zdobyć nową wiedzę i poszerzyć swoje kompetencje w zakresie coachingu, trenerstwa i facylitacji.

Masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia? 

Zwiększ swój zasięg publikując na naszym blogu.

Publikuj bezpłatnie