BLOG SPOTELLO

Zakątek nowych możliwości - wywiad z Dariuszem Stępień.

31 stycznia 2020

Mówisz, że na drugie masz skuteczność, a Twój pseudonim to Pan Kontrowersyjny. Dlaczego?

Pracuję z ludźmi od ponad 20 lat. Mam wiele sesji szkoleniowych za sobą. Znam się na tym co robię. Skuteczność osiągam właśnie dzięki kontrowersyjnemu, czyli innemu niż większość trenerów w Polsce prowadzeniu grupy szkolonej. 

Po pierwsze- unikam nadmiaru wiedzy teoretyczne, która jest dziś dostępna wszędzie.

Po drugie- nazywam wszystko co się dzieje w kontaktach międzyludzkich „po imieniu”, czyli tak jak jest naprawdę, a uczestnicy to bardzo cenią, mimo że czasami to jest bardzo emocjonalnie niewygodne.

Po trzecie- mocno wyczuwam grupę i każdego uczestnika a dzięki temu mogę szybko i skutecznie dokonywać w elastyczny sposób prowadzenia grupy, tak aby jak najskuteczniej osiągnąć oczekiwany rezultat.

Po czwarte- wielu uczestników moich zajęć odbyło już wiele tematycznych warsztatów. Ja uczestnikom moich spotkań pokazuję jak to wszystko czego się uczyli mogą zebrać razem w jedną całość i skutecznie używać łącząc to z narzędziami, które ja dostarczam.

Po piąte- na moich warsztatach wydziela się dość duża dawka motywacji i chęci do działania a dzieje się to w wyniku zmiany wielu przekonań, które ograniczają, a zmiana nastawienia jest pozytywnym skutkiem ubocznym tego procesu.

 

Z jakim typem klienta najchętniej współpracujesz?

Specjalizuje się w tzw. trudnych przypadkach. Moi klienci to najczęściej zespoły współpracujące ze sobą na co dzień- managerowie i zespoły projektowe, sprzedażowe. Pracuję z dużymi organizacjami między narodowymi. Pracuję też z właścicielami i pracownikami mniejszych przedsiębiorstw.

 

Jak wyglądają prowadzone przez Ciebie szkolenia? Co je wyróżnia?

Moje szkolenia są mocno wglądowe i narzędziowe. Wyróżnia moje szkolenia moc przekazu mojego doświadczenia, przystępna i praktyczna forma przekazy oraz dobra energia, która uczestnicy zawsze się zarażają. Chęć do sprawdzania i duża motywacja wynikająca z uwolnienia wielu przekonań, które blokowały uczestników przed kontaktem ze mną.

 

Proponujesz swoim klientom tzw. spotkania coachingowe. Jak wiemy, coaching polega przede wszystkim na zadawaniu pytań. Ty podajesz też odpowiedzi. Co przemawia za takim rozwiązaniem?

Coaching prowadzony jest za pomocą zadawania pytań, to prawda. Czasami klient potrzebuje innej formuły a ja w ramach spotkania z nim i skuteczności procesu dostarczam tego czego potrzebuje klient.

 

Czym jest NLP?

Metodą rozwoju i zwiększania skuteczności w każdej dziedzinie życia. Jest to również doskonały zbiór narzędzi do komunikacji międzyludzkiej.

 

Dlaczego istnieje przeciwwskazanie do łączenia warsztatów z tej metodologii z psychoterapią?

Psychoterapia to zupełnie inna dziedzina i ma inne cele niż warsztaty

 

Co zawiera przygotowany przez Ciebie podręcznik/instrukcja, który ma pomóc handlowcom w realizacji ich celów?

Przygotowuję podręcznik, który może być stosowany jako instrukcja do prowadzenia rozmowy.

Jednym z zastosowań takiego podręcznika jest użycie go jako mapa do prezentacji np. produktu dla klienta B2B lub B2C.

Podręcznik taki jest 6-cio krokowa instrukcją wypełnioną argumentami merytorycznymi z zakresu produktowego, ułożoną w taki sposób, aby klient przekonał się sam do produktu i zechciał go nabyć za należną kwotę.

Taka instrukcja może również służyć jako drogowskaz do przekonywania pracownika do zadań z którymi miał do tej pory problem lub niechęć do nich.

 

Rozmawiała: Karolina Nowak

O autorze:
Dariusz Stępień
Wspiera działania firm i działów handlowych. Na szczeblach zarządczych jak i handlowych. Wykonując zlecenia szuka najkrótszej drogi do jak najlepszego rezultatu. Im więcej czynników utrudnia osiągnięcie oczekiwanego rezultatu, tym bardziej niezbędne są do pomocy "siły" zewnętrzne.

Masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia? 

Zwiększ swój zasięg publikując na naszym blogu.

Publikuj bezpłatnie